Categories: mechanik, Poznań, samochody

Czym kierować się wybierając warsztat samochodowy?

Nie ma samochodów bezawaryjnych. Awaria auta może przytrafić się zawsze. Wówczas konieczna staje się wizyta w warsztacie samochodowym. Warsztatów jest oczywiście bardzo wiele. W każdym mieście przynajmniej kilka lub nawet kilkanaście. Wybór nie jest zatem łatwy. Czym zatem kierować się wybierając warsztat samochodowy?

Pierwszy kontakt z warsztatem

Dobry warsztat samochody poznać można już na początku współpracy, podczas pierwszej wizyty. Jeśli po przyjeździe do warsztatu jego pracownik po prostu odbiera od nas kluczyki i prosi i numer telefonu to nie jest to warsztat godny zaufania. W profesjonalnym warsztacie pracownika nie będzie interesować tylko to z czym akurat teraz przyjechaliśmy, ale także historia samochodu. To jakie naprawy były w nim wcześniej wykonywane. Ogólnie dobry mechanik przeprowadzi z nami pewnego rodzaju wywiad dotyczący naszego auta. To pomoże mu w postawieniu pierwszej diagnozy dotyczącej awarii.

Oddanie samochodu

Wspomniano wcześniej, że niestety pierwsza wizyta w warsztacie polega jedynie na oddaniu kluczyków. Tak to odbywać się oczywiście nie powinno. Każdy profesjonalny warsztat samochodowy spisać powinien protokół oddania samochodu. Jest to dokument, w którym opisuje się stan auta w jakim został on przekazany mechanikowi. Bywa bowiem tak, że podczas naprawy mechanik może niechcący np. zarysować karoserię. Dzięki protokołowi nie będzie potem nieprzyjemnych sytuacji dotyczących tego kto odpowiada za uszkodzenie.

Wygląd warsztatu

Niezwykle ważny jest także sam wygląd warsztatu. Oczywiście nie można pod tym kątem oczekiwać luksusów. To w końcu warsztat mechaniczny, a nie biuro w biznesowym budynku. Ale warto zwrócić uwagę choćby na to czy w warsztacie panuje porządek. Czy podczas napraw określone elementy auta są zabezpieczane. Np. czy na fotele nakładana jest folia ochronna.

Jak szukać warsztatu?

Sposobów na wybór dobrego warsztatu jest przynajmniej kilka. Przede wszystkim warto zapytać o opinię swoich znajomych. Takie opinie znaleźć można także w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarce np. „mechanik Poznań” otrzymamy wiele różnych opinii i recenzji warsztatów mechanicznych w danym mieście.